Plugins - Page Builder Gutenberg Blocks – CoBlocks - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (47 entries)

en: Setting use to disable or enable all color controls across the site.
tr: Tüm sitede tüm renk kontrollerini etkinleştirmek veya etkisizleştirmek için kullanılan ayar.

en: Setting use to disable or enable custom color controls across the site.
tr: Tüm sitede özel renk kontrollerini etkinleştirmek veya etkisizleştirmek için kullanılan ayar.

en: Setting use to disable or enable gradient controls and presets across the site.
tr: Tüm sitede gradyan kontrollerini ve önceden belirlenmiş ayarları etkinleştirmek veya etkisizleştirmek için kullanılan ayar.

en: Setting use to disable or enable typography controls across the site.
tr: Tüm sitede tipografi kontrollerini etkinleştirmek veya etkisizleştirmek için kullanılan ayar.

en: An error has occurred, check for calendar privileges to make sure it is public or try again later.
tr: Bir hata oluştu. Yeniden herkese açık olduğundan emin olmak için takvim ayrıcalıklarını kontrol edin veya daha sonra tekrar deneyin.

en: Contact
tr: irtibat kişisi

note: translators: placeholder for 'email' string.
en: Form submission from [%1$s]
tr: [%1$s] adresinden form gönderimi

en: name
tr: isim

note: translators: block name translators: block style
en: Text
tr: Metin

note: translators: placeholder for 'email' string. translators: icon keyword translators: block keyword
en: email
tr: e-posta

note: translators: block name
en: Hidden
tr: Gizli

note: translators: block name
en: Select
tr: Seç

en: Something went wrong.
tr: Bir hata oluştu.

note: translators: block name
en: Website
tr: Web Sitesi

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
tr: Bir hata meydana geldi. Besleme bu nedenle kesintiye uğramış olabilir. Daha sonra tekrar deneyin.

en: Choose one
tr: Seçim yapın

note: translators: block name
en: Date
tr: Tarih

note: translators: block name
en: Phone
tr: Telefon

[ctx: placeholder when a post has no title]
en: (no title)
tr: (başlık yok)

[ctx: block keyword]
en: email
tr: e-posta

[ctx: block keyword]
en: contact
tr: iletişim

[ctx: block keyword]
en: about
tr: hakkında

[ctx: block keyword]
en: photos
tr: fotoğraflar

en: Message
tr: Mesaj

en: First
tr: İlk

en: Last
tr: Son

note: translators: block name
en: Name
tr: Ad

note: translators: block name
en: Submit
tr: Gönder

en: Your message was sent:
tr: Mesajınız gönderildi:

note: translators: icon label translators: block name
en: Email
tr: E-posta

[ctx: block title]
en: Accordion
tr: Akordeon

en: Google reCaptcha site key for form spam protection
tr: Form kaynaklı istenmeyen posta koruması için Google reCaptcha site anahtarı

en: Google reCaptcha secret key for form spam protection
tr: Form kaynaklı istenmeyen posta koruması için Google reCaptcha gizli anahtarı

en: Google Map API key for map rendering
tr: Harita oluşturma için Google Haritalar API anahtarı

en: Share via Email
tr: E-posta ile paylaş

en: Share on Google
tr: Google’da Paylaş

en: Share on Reddit
tr: Reddit’te Paylaş

en: Leave a Review
tr: Yorum Paylaşın

en: Share on Twitter
tr: Twitter'da Paylaş

en: Share on Facebook
tr: Facebook’ta Paylaş

en: Share on Pinterest
tr: Pinterest'te Paylaş

en: Share on Tumblr
tr: Tumblr’da Paylaş

en: Share on Linkedin
tr: Linkedin'de Paylaş

note: Description of the plugin
en: CoBlocks is a suite of professional <strong>page building content blocks</strong> for the WordPress Gutenberg block editor. Our blocks are hyper-focused on empowering makers to build beautifully rich pages in WordPress.
tr: CoBlocks, WordPress Gutenberg blok düzenleyici için profesyonel <strong>sayfa geliştirmeye yönelik içerik blokları</strong> paketidir. Bloklarımız, özellikle site geliştiricilerin WordPress’te harika ve zengin içerikli sayfalar oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

en: Image
tr: Görsel

en: Review CoBlocks on WordPress.org
tr: WordPress.org’da CoBlocks’u değerlendirin

en: View this gist on GitHub
tr: Bu Gist’i GitHub’da görüntüleyin
